****МАНАЙ ҮНДСЭН ҮЙЛЧИЛГЭЭ / TOP SERVICE***

Албан ёсны лицензтэй Цагаачлалын асуудал эрхэлсэн хуульч (Registered Migration Agent, MARN: 0955088) Австралийн бүх төрлийн виз болон иргэншилтэй холбоотой хууль зүйн үйлчилгээ үзүүлнэ. Үүнд:
- Австралид оршин суух бүх төрлийн байнгын виз
- Австралид оршин суух бүх төрлийн түр виз (оюутны виз, түр хугацаагаар ажиллах гэх мэт)
- Аялал жуулчлалаар Австралид зорчих
- Хүмүүнлэгийн (дүрвэгчдийн виз)
- Австралийн иргэн болох өргөдөл гаргах

Таны гэрт завтай үеэр чинь очиж хууль зүйн бүхий л зөвлөгөө өгөх боломжтой. Таныг анх Цагаачлалын Яаманд өргөдөл гаргахаас эхлэн дээд шатны байгууллагуудад давж заалдах, түүнчлэн Цагаачлалын Яамны сайдад хувийн хүсэлт тавих хүртэл цагаачлалтай холбоотой бүх үе шатанд танд мэргэжлийн туслалцаа үзүүлнэ. Энэ үед таны бүх бичиг баримтыг үнэгvй орчуулах ба мөн би таны бичиг баримтыг нотариат болон өөрөө батлах эрхтэй.

Танд зөвлөхөд Австралид зөвхөн албан ёсны лицензтэй хуульч цагаачлалын асуудлаар зөвлөгөө өгөх эрхтэй байдаг бөгөөд үүнийг маш тодорхой хуульчилж өгсөн байдаг.

Thursday, 11 March 2010

Шинэ мэргэжлүүдийн жагсаалт

Сургуулиа төгсөөд байнгын визэнд GSM ангиллаар орохыг төлөвлөж байгаа хүмүүст



Цагаачлалын Яамнаас 4 сард шинэчлэн гаргах Ур Чадвар Шаардсан Мэргэжлүүдийн Жагсаалтыг (SOL) -д доорх мэргэжлүүд орох магадлалтай байгаа юм байна:

Appendix 3: Specialised occupations147
1331* Construction managers 2544 Registered nurses
1332 Engineering managers 2611 ICT business and systems analysts
1341 Child care centre managers 2613 Software and applications programmers
1342 Health and welfare services managers 2633 Telecommunications engineering professionals
1343 School principals 2711 Barristers(d)
1344 Other education managers 2712 Judicial and other legal professionals(d)
2211 Accountants(a) 2713 Solicitors(d)
2212 Auditors, company secretaries and corporate treasurers(b) 2723 Psychologists
2221 Financial brokers 2725 Social workers
2241 Actuaries, mathematicians and statisticians(c) 3122 Civil engineering draftspersons and technicians
2245 Land economists and valuers 3132 Telecommunications technical specialists
2311 Air transport professionals 3211 Automotive electricians
2312 Marine transport professionals 3212 Motor mechanics
2321 Architects and landscape architects 3221 Metal casting, forging and finishing trades workers
2322 Cartographers and surveyors 3222 Sheet metal trades workers
2326 Urban and regional planners 3231 Aircraft maintenance engineers
2331 Chemical and materials engineers 3233 Precision metal trades workers
2332 Civil engineering professionals 3241 Panel beaters
2333 Electrical engineers 3243 Vehicle painters
2334 Electronics engineers 3311 Bricklayers and stonemasons
2335 Industrial, mechanical and production engineers 3312 Carpenters and joiners
2336 Mining engineers 3321 Floor finishers
2339 Other engineering professionals 3322 Painting trades workers
2341 Agricultural and forestry scientists 3331 Glaziers
2346 Medical laboratory scientists 3332 Plasterers
2347 Veterinarians 3334 Wall and floor tilers
2393 Teachers of English to speakers of other languages 3341 Plumbers
2411 Early childhood (pre-primary school) teachers 3411 Electricians
147 The revised Skilled Occupation List to be used in the General Skilled Migration Program will be based on these specialised occupations but may well differ in the occupations included. The new Skilled Occupation List will be
announced in April 2010. More information can be found on the Department of Immigration and Citizenship web-site at www.immi.gov.au.
84 Australian Workforce Futures Skills Australia
2412 Primary school teachers 3421 Air-conditioning and refrigeration mechanics
2413 Middle school teachers 3422 Electrical distribution trades workers
2414 Secondary school teachers 3423 Electronics trades workers
2415 Special education teachers 3942 Wood machinists and other wood trades workers
2421 University lecturers and tutors 3991 Boat builders and shipwrights
2511 Dieticians 3996 Sign writers
2512 Medical imaging professionals 4112 Dental hygienists, technicians and therapists
2514 Optometrists and orthoptists 4114 Enrolled and mothercraft nurses
2515 Pharmacists 4115 Indigenous health workers
2521 Chiropractors and osteopaths 4231 Aged and disabled carers
2523 Dental practitioners 4233 Nursing support and personal care workers
2524 Occupational therapists 4412 Fire and emergency workers
2525 Physiotherapists 4413 Police
2526 Podiatrists
* The ANZSCO unit group code number
(a) CPA or equivalent
(b) Auditors only
(c) Actuaries only
(d) Legal professionals admitted to practice only
2527 Speech professionals and audiologists
2531 Generalist medical practitioners
2532 Anaesthetists
2533 Internal medicine specialists
2534 Psychiatrists
2535 Surgeons
2539 Other medical practitioners
2542 Nurse educators and researchers
2543 Nurse managers

No comments:

Post a Comment